Zlatníctvo Mikael

Zlatníctvo Mikael poskytuje svojim zákazníkom prvotriedne služby a predaj tých najkvalitnejších šperkov.

Vyrobíme podľa Vašej predstavy alebo predlohy šperk nielen z drahými kameňmi, ale aj rôznej farebnosti kovov. Zaoberáme sa výrobou tradičnými no hlavne s Luxusnejšími, jedinečnými šperkami s dlhoročnou zárukou za rozumne ceny. Samozrejmosťou je certifikát o pravosti či kvalite šperku / drahého kameňa ku každému šperku.

šperky od zlatníka Mikaela

Volám sa Mikael a pochádzam z Arménska. Na Slovensko som pricestoval spolu s rodičmi v roku 1993 ako trinásťročný. Okrem toho, že je Arménsko prvým kresťanským štátom sa môže pýšiť aj svojou kultúrou a taktiež aj klenotníctvom a šperkárstvom.  

Arménske šperky majú tisícročnú históriu a aj keď sa neustále vyvíja, naďalej si stále zachováva a stavia na svojej stáročnej tradícii. Arménske šperky sú predovšetkým výrazom estetickej chuti celého národa.

Svoje zlatníctvo som otvoril v Kysuckom Novom Meste ešte v roku 2000. K šperkom ma priviedol môj strýko Levon, ktorý  je svetoznámy šperkár v Egypte. Vyrába jedinečné briliantové a luxusné šperky pre známe osobnosti. To bola cesta, ktorou som sa chcel vydať aj ja.

Študoval som na Strednej umeleckej škole v Trenčíne so zameraním na šperkárske remeslá. Prax som absolvoval vo svetoznámej firme Zlatokov v Trenčíne u tých najlepších majstrov a pokračoval som vo vzdelávaní popri zamestnaní na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre v odbore gemológia – prírodovedná disciplína, ktorá skúma zloženie a kvalitu šperkových materiálov (anorganických, organických, syntetických) s cieľom ich ohodnotenia.

Zameriavam sa nielen na výrobu šperku, ale aj na opravu a predaj zlatých a strieborných šperkov či výkup drahých kovov a účelom poskytnúť prvotriedne služby. Cieľom je vyrábať šperky, ktoré sú hlavne odlišné a jedinečné a možno aj s nádychom Arménska. Samozrejmosťou je výroba tradičných šperkov a šperkov na mieru, veď ako sa hovorí , náš zákazník náš pán. Zaoberám sa výrobou tradičných vecí, no hlavne LUXUSNEJŠÍCH jedinečných šperkov s dlhoročnou zárukou za výbornú cenu.

Keď to čas dovolí, zúčastňujem sa s mojimi výrobkami aj šperkárskych výstavách a súťažiach. Na súťaži ETIÓPSKY OPÁL som sa umiestnil na 3. mieste v sekcii ZÁVES/PRÍVESOK. Na svetových výstavách sa snažím získať inšpiráciu pre nové módne trendy a inšpiratívne šperky.

PUNCOVY_URAD
GIA
„Vždy som chcel robiť to, čo robím dnes.
"

Šperk na mieru

Máte záujem o exkluzívny a jedinečný šperk?

V zlatníctve Mikael Vám vytvoríme šperk presne podľa Vašich predstáv. Stačí ak nás navštívite osobne v našej predajni v Kysuckom Novom Meste alebo nás budete kontaktovať na obchod@zlatnictvomikael.sk.

Šperky vyrobené na zakázku